Brno

Brno je druhé největší město i město s druhým největším počtem obyvatel v České republice. Je ale největší a má nejvíc obyvatel mezi městy na Moravě. Je to i její bývalé hlavní město. Samo o sobě má okolo 400 tisíc obyvatel. Nachází se v Jihomoravském kraji. Ve městě se stékají dvě řeky, Svratka a Svitava.

 

V Brně se nachází mnoho vysokých škol se skoro 90 tisíci studenty. V Brně je také soudní moc České republiky. Svoje sídla tam mají Ustavní soud, Nejvyšší soud, Nejvyšší správní soud a Nejvyšší státní zastupitelství. Brno má velice významné výstaviště, kde se každoročně koná spoustu velkých událostí. Jedná se například o mezinárodní výstavy nebo veletrhy.

 

Brno se může pyšnit také svými historickými památkami. Jednou z nejvýznamnějších je určitě hrad a pevnost Špilberk. Dále je tam jsou sídla, paláce, kostely, kláštery a také kašny a sochy. Dalo by se vyjmenovat ještě spoustu dalších.

 

Co se týče sportu, tak Brno má zástupce v nejvyšší lize třeba ve fotbale a to je tým FC Zbrojovka Brno. Dále hokejový tým HC Kometa Brno. Nebo také velmi známý basketbalový tým žen BK IMOS Brno. V Brně proběhlo i několik mezinárodních sportovních událostí. Jedna velká se koná každý rok a to je Velká cena České republiky. Tento závod motocyklů se jede na Masarykově okruhu.

 

Více na téma skartace a Brno.

Copyright (c) 2013  REISSWOLF